Маріуполь.
Μαριούπολης.
Місто Марії.


«Вау» Маріуполя

1. Архип Куїнджі

Грек Приазов'я, що народився та виріс у Маріуполі, а найвідоміші роботи присвятив рідним краєвидам. У 1875 році з Франції художник вирушив додому, щоб зробити пропозицію дочці маріупольського купця, яку полюбив ще юнаком. Вони повінчалися в церкві, де хрестили Архипа. У колекції Художнього музею ім. Куїнджі в Маріуполі зберігаються три оригінальні ескізи митця, зокрема «Червоний захід».

2. Азовське море
Місцеві жителі зізнаються, що до такого моря важко звикнути — воно щоразу відкривається по новому. З ним пов'язане і спортивне життя міста, адже маріупольці активно займаються греблею і сапами.
3. Історична спадщина
Легенди про виникнення міста та його назви побутують у різних варіаціях. Історії про видатних людей сховані в кожній старовинній будівлі. Це місто, що не забуває про своє минуле і будує майбутнє на його фундаменті.
4. Мозаїки Віктора Арнаутова
Їх можна знайти в найбільш несподіваних місцях – приміром, у продуктовому магазині чи на фасаді школи. Віктор Арнаутов народився поблизу Маріуполя, з 1920 року жив у Китаї, а пізніше переїхав у США. Створював панно для метро у Сан-Франциско та в приміщенні Всесвітньої бібліотеки, викладав у Стенфорді та працював з монументалістом Дієго Ріверою.

5. Архітектура Віктора Нільсена у стилі сецесія
Віктор Нільсен - архітектор значущих будівель міста Марії, таких як зруйнована в 1936 церква Костянтина та Єлени, будівлі, де вже століття на стінах відпочивають унікальні маскарони та Водонапірна вежа, яка знову стала відкритою для кожного. Його будівлі сховані, як скарби, котрі чекають, щоб їх побачили.
6. Люди
Такі різні і водночас такі схожі — сталевістю своїх переконань і внутрішнім стержнем. Одні десятиліттями плавлять метал, другі шукають залишки древніх кам'яних баб, треті — ставлять імерсивні постановки і показують рідному місту сучасне мистецтво.
7. Культура греків Приазов‘я
У XVIII столітті греки з Кримського півострова оселилися на території Приазов’я. Майже триста років потому Маріуполь зберіг найбільшу на території України грецьку спільноту — 150 000 носіїв. Крім Греції та Кіпру, у місті працює єдиний у Європі інститут, де грецьку мову, культуру та історію вивчають як першу дисципліну.
Як дістатися до Маріуполя:
Шукайте Маріуполь у соцмережах:
© Усі права захищенні. Велика культурна столиця України 2021
Розроблено ККП m.EHUB