Арт-резиденція та Мобільне поп-ап представництво Маріуполя «PostMost»

До тих, хто не їде в Маріуполь, Маріуполь вирушить сам... у вигляді стилізованого контейнера. У ньому живе справжнє море, що шумить, та AR-експонати, що розповідають історію міста.
Крім цього, в поп-ап Маріуполь увійде результат трьох арт-резиденцій, мета яких розкрити Маріуполь з зовсім різних сторін.
Брати участь у резиденціях можуть митці з різних куточків України та світу.
Тематика резиденцій:
Маріуполь. Місто морське
Маріуполь. Місто з ідентичністю
Маріуполь. Місто індустріальне
15 - 24
липня
2021
25 липня
- 3 серпня 2021
4 -13 серпня 2021
Члени експертної комісії трьох мистецьких резиденцій:
Катерина Рай - мистецтвознавиця, дослідниця сучасного візуального мистецтва. Кураторка скульптурного проєкту M17 Sculpture Project, міжнародного скульптурного форуму Reforming space, сокураторка резиденції «Тривимірне мистецтво у VR | OFAR | Open Format Art Residence» в проекті Мала культурна столиця, співзасновниця інноваційної платформи Pangram.
Ліна Романуха - арт-менеджерка та кураторка, отримала ступінь магістра з культурології НаУКМА. Працювала у різних мистецьких інституціях, серед яких Центр театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, Карась Галерея, PinchukArtCentre. Після резиденції у Delfina Foundation (Лондон, Велика Британія) працювала у фонді «ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив» менеджеркою проектів, а також курувала проект «Арт-Середа» та Програму міжнародних резиденцій. Зараз є менеджеркою програми міжнародних резиденцій House of Europe (Goethe Institute).
Ірина Полікарчук - директорка і кураторка публічної програми Галереї Артсвіт; співзасновниця Центру сучасної культури у Дніпрі. Готує публічну програму галереї Артсвіт (виставки, освітні програми, дослідження, резиденції, публікації), встановлює партнерські відносини (національні та міжнародні), координує роботу колективу та займається управлінням проєктами.
Дмитро Чепурний - куратор, культуролог, дослідник сучасного мистецтва. Народився у 1994 році у місті Луганську, закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Має 7 років досвіду роботи у сфері культури, тривалий час співпрацював з фондом «Ізоляція», стажувався в Університеті Сент-Ендрюс у Великобританії. Протягом останніх років Дмитро був учасником багатьох програм обміну, стажувань та резиденцій в Україні та світі. Організатор низки мистецьких резиденцій на сході України, останні проєкти: міжнародна літня школа «The Plant Gave Us Everything» (2019), міжнародна резиденція «Landscape As a Monument» (2020). Співавтор видання «Кураторський посібник» (2020). Живе та працює в Києві.

Маріуполь. Місто морське

16.07 18:00 - Art Meetup
Art Meetup - перша зустріч-знайомство з учасниками резиденції. Вхід вільний.


Місце проведення: Приморський бульвар, 17, Оновлений пірс, Wake park "Wind life"


Майстер-клас від учасників резиденції. Вхід вільний.
Місце проведення: Приморський бульвар, 17, Оновлений пірс


21.07 19:00
Виставка - презентація
23.07
15 - 24.07
Арт резиденція

Маріуполь. Місто з ідентичністю

Art Meetup 18:00 26.07
Руїни Синагоги, вул. Георгіївська,20
ЦСМ "Готель Континенталь", внутрішній двір
Мaster Class 18:00 31.07
ЦСМ "Готель Континенталь"
Виставка-презентація 2.08 18:00
25.07 - 3.08
Арт резиденція

Маріуполь. Місто індустріальне

Art Meetup 18:00 5.08
Оглядовий майданчик Міського саду
Будинок Регіра (вул. Італійська, 12)
Мaster Class 18:00 10.08
Культурно-туристичний центр "Вежа"
(вул. Архітектора Нільсена, 34)
Виставка-презентація 12.08 18:00
4.08 - 13.08
Арт резиденція

Філософія події?

Pop Up Mariupol – фестиваль, що об’єднує три арт-резиденції, всі вони проходять в липні та серпні та розкривають три теми. Кожний митець через свою роботу представить власне бачення Маріуполя. Для подальшого розвитку міста дуже важливо зрозуміти як нас транслюють не тільки мешканці міста, але й наші гості. Виставка з роботами всіх художників буде розміщена у стилізованому контейнері, після чого відправиться у мандрівку найбільшими містами України. Розпочне свою подорож з Києва та завітає до Полтави, Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Одеси, Вінниці, Львова, Івано-Франківська.


Маріуполь повинен стати фінальною точкою цієї мандрівки. Мешканці міст, де буде розташовано відповідний Поп-Арт контейнер, зможуть ближче познайомитися з Маріуполем та прилеглими територіями за допомогою можливостей онлайн туризму та спеціалізованого технічного обладнання, кінетичного костюма, AR тощо. Таким чином значно підніметься рівень обізнаності українців із культури Сходу України та Азовського регіону.

Роботу стилізованого контейнера буде організовано в рамках активності Мобільний Поп-Арт-Центр Маріуполя: «Арт-міст» за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).