Афіша
подій

Екскурсія-квест, що розповість історію Маріуполя через мистецтво. У чотирьох міських музеях з'являться унікальні експонати з провідних арт-просторів України: двадцять картин Марії Примаченко, скіфське золото, три роботи Архипа Куїнджі і «Кобзар», перекладений грецькою.

Локаціями квесту стануть музеї, розташовані на одній вулиці.
Екскурсія триватиме два дні та одну ніч, участь безкоштовна. Виставка привезених з усієї України експонатів діятиме два тижні.

Ніч музеїв

15-28 травня

Театралізоване дійство на трасі Маріуполь-Донецьк, що відбудеться лише один раз для обмеженої кількості глядачів. Актори з Маріуполя та інших українських міст, перформери, музиканти та світові артисти створять виставу про мир. Про спільні мрії і про те, що нас об'єднує і дає надію. «Дорога додому» — це початок творення нової міфології.

Перевезення гостей події відбудеться на автобусах, усі глядачі мають бути з документами, що посвідчують особу.

Вистава «Дорога додому»
28 травня
До тих, хто не їде в Маріуполь, Маріуполь вирушить сам... у вигляді стилізованого контейнера. У ньому живе справжнє море, що шумить, та AR-експонати, що розповідають історію міста.


Арт-резиденція та Мобільне поп-ап представництво Маріуполя «PostMost»
Червень-серпень
Повноцінне музичне містечко, яке передає настрій міста мовою сучасної музики різних напрямків та стилів, щорічно розгортається на узбережжі Азовського моря та перетворює пляж Піщаний на територію музики та розваг у режимі нон-стоп. Це перший фестиваль, за допомогою якого Маріуполь заговорив вголос до всієї країни.


MRPL City Fest
6 серпня - 8 серпня
Вперше в Маріуполі пройде п'ятиденний фестиваль за участі українських вільних театрів. Маріупольці та гості міста зможуть стати глядачами експериментальних театральних вистав, що пройдуть у різних міських просторах і просто неба.


Фестиваль вільних театрів iStage
11-15 cерпня
Діставайте свої моноклі, бо цього року в Маріуполі проходить марафон театральних резиденцій! Протягом трьох місяців європейські режисери створюють театральні вистави — разом із акторами з Маріуполя і всієї України. Репліки, грим, декорації, костюми, щоденні репетиції… І вже в серпні творці презентують свої роботи широкій публіці.


Марафон театральних резиденцій у рамках Гогольfest
Серпень
Прислухайтесь, як звучить Маріуполь. Фестиваль класичної музики охопить знакові локації міста. Тільки уявіть, провідні українські оркестри даватимуть концерти на центральній Площі Миру, на руїнах синагоги з понад 150-річною історією, у філармонії чи в парку з видом на море. Усюди лунатимуть симфонічні концерти та оперні арії від провідних оркестрів країни.
Безкоштовним для глядачів буде лише концерт open air. Вартість подій на інших локаціях — 50-150 грн.Mariupol Classic
27 серпня — 7 вересня
Читати у шезлонзі з видом на море, читати під живу музику, читати в колі однодумців — це все про тижневий книжковий фестиваль Open Book. Тут на вас чекають книжковий ярмарок, сцена з театральними виставами та виступами джаз-бендів, дискусійний майданчик з презентацією книжок, тематичний фудкорт та дитяча зона з активностями за сюжетами дитячих книжок.

Mariupol Open Book
24-26 вересня
Маріуполь — мультикультурне місто, і найбільш яскраво про це розкажуть смаки. Уявіть собі дводенний фестиваль вуличної їжі біля моря, де можна спробувати грецьку, німецьку, українську, польську та єврейську кухні. На фестивалі Goby Fest кожен знайде щось своє: тут є сцена, рибний ринок, зона кулінарних майстер-класів, дитячі морські активності та фотозони.Фестиваль регіональної кухні Goby Fest
25-26 вересня
Маріуполь об'єднує! Мови, культури і, звісно, покоління… Тому дводенний фестиваль на відкритих майданчиках Generation House уже став традицією. Це місце, де затишно, як у бабусиному домі, де все знайомо й асоціюється з дитинством. Основні локації фестивалю: сцена з живою музикою, тематичний фудкорт із домашніми стравами, зона спілкування поколінь і фотозони.


Фестиваль поколінь Generation House
1-2 жовтня
Скульптурний проєкт "Простір мрій" - завершальна ініціатива програми Великої культурної столиці, що підбиває підсумки та переносить нас до витоків.
Відкритий скульптурний проєкт "Простір мрій 3.0
Кінець листопада