Дитяча та підліткова програми
Дитяча: 4+
24.09 17:00 SPALAH
Казкотерапія на основі книжки Катерини Єгорушкіної «Історії хоробриків із Горішкових Плавнів»
Горішкові Плавні — то особливе лісове містечко, в якому ростуть найсмачніші у світі горішки. Усі звірі тут живуть у мирі й злагоді. Дорослі невпинно працюють, а діти розважаються й вчаться, захищають одне одного й інколи сваряться, випробовують себе на сміливість і, що важливо, – долають власні страхи. Саме тому їх називають хоробриками, і кожна дитина впізнає у одному з героїв чи героїнь себе. Якщо буває так, що дитину щось лякає – темрява, висота, вогонь, лікарі або навіть школа – герої цієї книжки підкажуть, як упоратися зі страхом. Завітайте на гостину до Лісової порадні, поспілкуйтесь із Мудрою совою, попитайте у неї цілющій рецепт сміливості або магічний ліхтарик. Бо саме завдяки таким маленьким хитрощам великі страхи зменшаться або й зникнуть назавжди.
25.09 11:00 SPALAH
Як говорити з дітьми про Голодомор? На основі книжки Катерини Єгорушкіної «Скриня»
Скриня — річ корисна, однак і символічна. Ключ від неї носять на шиї поруч із хрестиком. Тут зберігають найцінніші речі, складають цілюще зілля. А ще — насіння, що допоможе пережити голод і засіяти нове життя.
Книжка Катерини Єгорушкіної «Скриня» вийшла у видавництві «Портал». Унікальність книжок «Порталу» — в особливій системі, що допомагає дорослим знайти правильні слова для обговорення психологічних моментів з дітьми та глибше зрозуміти історичний контекст.
Катерина Єгорушкіна — українська письменниця, казкотерапевтка, тренерка з розвитку креативності.
Презентація книжки Тетяни Поставної «Листи з пошти на маяку» 
Це неймовірно зворушлива повість у листах для дітей від 2 до 102 років. Дідусь Жером, наглядач пошти на маяку, зберіг шість листів, які опинились у його пункті під час транспортування. Історії, розказані у них, так його вразили, що він наважився їх розповісти, найперше для того, щоб вони все ж таки дісталися до своїх адресатів. Всі ці листи написали діти з різних куточків світу – з Мальдівів, Чилі, Ісландії, М’янми, Нігерії та Греції. Вони пишуть про те, що відбувається у їхньому житті, про місця, де вони живуть, діляться своїми переживаннями та роздумами, пишуть про стосунки з батьками та про свої мрії. Як виявляється, у цих дітей чимало спільного, попри те, що вони живуть у різних країнах та культурах. Ці історії – це телепорт на різні континенти, можливість знайти друзів та зрозуміти, що ми не самотні у своїх тривогах.
25.09 12:00 SPALAH
Презентація серії історичної художньої літератури для дітей видавництва «Портал». Учасниці: Ольга Купріян, Таня Поставна, Анастасія Левкова.
Під час заходу авторки видавництва «Портал» розкажуть про серію «Історії про історію» для дітей 4–7 років. 
Книжки-картинки, що оповідають про історію українських теренів, для старшого дошкільного і молодшого шкільного віку. Сюжетні оповіді вписані в реалії доби: від доісторичних часів до козацтва.
Авторів консультували експерти-історики. Описувані реалії, артефакти, події засновано на наукових фактах і реконструкціях. Автори розмежовують історичні факти і необхідну для цього віку вигадку так, щоб діти їх розрізняли. У кожній книжці є карта і часова лінія, щоб співвіднести описувану добу із сучасною Україною, а також історична довідка для батьків.
26.09 12:00 SPALAH
Презентація книжки Анастасії Музиченко «Сни для канапи»
Дорослішання дитини відбувається в постійному новому досвіді. Він не завжди легкий і для батьків. Одним із кризових етапів є привчання малюків спати окремо, що неабияк обурює багатьох із них. Психологи радять не тиснути на дитину, а спробувати перетворити все на гру. Саме так і зробили батьки Мирося — головного героя цієї книжки. Читайте про їхній досвід, можливо, він стане в пригоді.
Дитяча, 5+
24.09 16:00 SPALAH
«Усе про хижих зайчиків». Читання дитячих віршів від Івана Андрусяка
Один із найпопулярніших сучасних українських дитячих  письменників, поет, редактор, літературний критик і перекладач Іван Андрусяк прочитає улюблені вірші, а також розповість, хто такі хижі зайчики і чи варто їх боятися. 
Дитяча, 6+
24.09 15:00 SPALAH
«Усе про нямликів». Зустріч із письменницею Лесею Ворониною
Улюблена дитяча письменниця Леся Воронина розповість про книжку «Прибулець з Країни нямликів». Це історія про звичайну дівчинку Олянку, що одного разу відкрила неймовірний світ, про існування якого і не підозрювала. Можна з упевненістю сказати, що Олянці дуже пощастило. В один неймовірно дощовий ранок вона помітила маленького чоловічка, який, намагаючись нікому не попастися на очі, виліз буквально зі стіни. Чоловічка звали Буцик, він один із жителів Країни нямликів, кожен представник якої володіє неймовірним чарами.
24.09 18:00 SPALAH
Презентація книжки Івана Андрусяка «Морськосвинський детектив»
Коли стаються таємничі злочини, усі тварини з довколишніх будинків, ба навіть ті, що живуть на вулиці, неодмінно звертаються до морського свина — детектива Жерара. Однак він знаний ласун, тож береться за справи тільки за умови смачненького гонорару. Разом із Жераром ти дізнаєшся, хто поцупив котячий сніданок, тікатимеш від голодних хижаків, з’ясуєш геть усе про невідоме страшидло, яке лякає добрих тварин, досліджуватимеш темні закапелки й боротимешся зі страхами, а найголовніше — навчишся миттю ловити зловмисників, застосовуючи дедукцію й логіку.
24.09 19:00 SPALAH
Показ відеопроєкту Українського інституту книги та проєкту підтримки дитячого читання BaraBuka «#Живі письменники»
Відео із «Живих письменників» спрямовані на інтерактивне залучення учнів до вивчення сучасної української літератури.  Для учнів і вчителів початкової школи, бібліотекарів і батьків - експерти з дитячого читання створили серію матеріалів. Ідеться про відеоролики з українськими дитячими письменниками, які входять у оновлену шкільну програму.
25.09 18:00 SPALAH
Презентація книжки Анастасії Музиченко «Загублені в таборі»
Матвій і Мія їдуть відпочивати в гірський табір. Свіже повітря, дискотеки, квести та інші розваги — усе як завжди в таких таборах. Та лише доти, доки Матвій випадково не дізнається про містичну, ба навіть моторошну історію, яка сталася тут кілька років тому. А такі історії, як відомо, мають звичку повторюватися — і ось наші герої опиняються в епіцентрі подій...
Яскрава пригодницька повість, у якій напрочуд точно і «смачно» прописані зацікавлення, мовні особливості (сленґ), поведінка і спосіб мислення сучасних підлітків – усе це в книжці відтворено напрочуд достовірно.
25.09 12:00 Бібліотека Короленка
Усе про таємні товариства. Зустріч із письменницею Лесею Ворониною
Улюблена дитяча письменниця Леся Воронина розповість про найрізноманітніші таємні товариства, адже у її творчому доробку — серія книжок про тих, хто не боїться небезпек і рішуче рятує людство від інопланетян. Зокрема, «Таємне Товариство Ботанів, або Екстрим на горі Підстава»,  «Таємне Товариство Брехунів, або Пастка для синьоморда», «Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку №9»,  «Таємне Товариство Близнюків, або Чудисько озера Лох-Ойх та інші страховища». 
26.09 16:00 SPALAH
«Марік і я». Путівник Оксани Стоміної по цікавому Маріуполю
Презентація веселого ігрового путівника Маріуполем, з інтерактивними елементами. Марік та його сестричка Марічка — двоє допитливих місцевих дітлахів, які розкажуть про своє місто, його особливі місця та будівлі. Книжка містить цікаві завдання, фото та ілюстрації. Розрахована на учнів молодшої школи але буде цікава і їхнім батькам.
Дитяча, 7+
25.09 13:00 Бібліотека Короленка
Чи може бути Різдво посеред літа? Розмова про книжку Катерини Єгорушкіної «Різдво і мої дванадцять бабусь»
У дівчинки Марії багато родичів по всьому світу. Щороку вони із сім’єю подорожують і святкують Різдво в різних країнах. Мексика, Фінляндія, Ефіопія, Канада чи Австралія — скрізь свої особливі різдвяні традиції, які Марійка порівнює з українськими. Ця книжка ознайомить із розмаїттям культур і розповість про українську діаспору.
26.09 15:00 SPALAH
Презентація серії книжок Анастасії Мельниченко «Що знаходять в Хрулях», «Від Хрулів до Зюзюків», «Северин-на-Купі»
Трилогія Анастасії Мельниченко — це саме та добре зроблена пригодницька література, яку так люблять ранні підлітки. Хрулі, Зюзюки, Северин-на-Купі: кожен том починався із колоритної назви населеного пункту, навколо якого закручується історія. Брати Сашко зі Святославом, а також їхня подружка Ксеня мандрують українською глибинкою, дізнаються жахливі речі про Радянський Союз, розплутують таємничий квест і заблуковують у горах Хорватії. Книжки трилогії відмічені різними професійними рейтингами, є захопливими та пізнавальними.
Дитяча, 8+
26.09 11:00 SPALAH
Презентація книжки Ольги Купріян «Мирослава та інші з нашого двору»
«Мирослава та інші з нашого двору» — кумедна і щира повість для юних читачів письменниці Ольги Купріян про всі ті дива і перипетії, що трапляються з нами тільки в дитинстві, коли тобі десять і канікули — це ціле життя тривалістю в літо!
Микита і Мирослава дружать, сваряться і знову миряться, вчаться заробляти свої перші гроші, вигуляючи песика баби Соні чи маленьку Злату, намагаються викликати Гумову Дупу... А ще проживають разом усі радощі та сум і вміють насолоджуватися малим — як-от клаптиком літака «Мрія» у небі!
26.09 11:00 Бібліотека Короленка
Презентація книжки Мії Марченко «Майка Паливода обирає професію»
«Майка Паливода обирає професію» — це весела непересічна історія з «живими» персонажами та курйозними подіями. Сюжет розповідає про звичайну дівчинку Майю, яку всі називають просто Майка. Вона має галасливу родину та двох темпераментних котів, вірних неподібних одне на одного друзів і безліч уподобань. 
Та одного разу Майці задають домашнє завдання написати доповідь про те, яку професію вона хоче мати у майбутньому. Таке питання складне для Майки, адже вона б і танцювала, і плавала, і фотографувала, і підіймалася на високі гори, розслідувала злочини, і ще багато іншого… Що ж обере дівчинка? 
Підліткова, 8+
26.09 14:00 SPALAH
Презентація книжки Саші Кочубей «Дарую братика за підписку»
У твоїх руках — книжка два в одному. 
З одного боку — це дотепна повість Саші Кочубей про дівчинку Зо, яка вирішила стати популярною блогеркою. Зображати із себе зразкову інфлюенсерку зовсім не просто, коли улюблена іграшка твого пса — труси, а твій менший брат наставляє ріжки під час фотосетів і цупить твої лаки для нігтів. Чи вдасться Зо набрати мільйон підписників, ти дізнаєшся, прочитавши книжку.

Якщо обернути книжку іншим боком, ти отримаєш інстащоденник для блогерів-початківців. Авторка ділиться великими і маленьками інстасекретами: як розробити блогерську стратегію, оформити шапку профілю, які фото публікувати, як знімати сторіз та прямі ефіри, як відрізнятися від інших блогів. Інстащоденник — це майже як шкільний щоденник, тільки веселіше: з уроками, але без оцінок і правил.
Підліткова, 9+
25.09 14:00 SPALAH
Презентація книжки «Котигорошка. Заплутані казки». Учасниці: Мія Марченко та Саша Кочубей
Сучасні автори й авторки часто звертаються до казок, переосмислюють їх і творять нові тексти — казки на новий лад. У збірці «Котигорошка» вміщено вісім заплутаних казок від українських дитячих письменниць. 
Казка Мії Марченко переносить читачів на стародавній Поділ, де Кожум’яка й царівна Анна рятують Київ. А Саша Кочубей презентує нову героїню — Котигорошку. Які ще герої та героїні населяють казковий світ?
25.09 17:00 SPALAH
Що ми знаємо про суперагентів? Зустріч із письменницею Лесею Ворониною
Нездоланний Супергерой 000, як і годиться всім супергероям, розплутує найзагадковіші злочини, перемагає найпідступніших ворогів і рятує світ від неминучої загибелі. Іронічний детектив знаної сучасної української письменниці Лесі Ворониної вже й сам став легендою. Сповнені жартів, іронії та смішних натяків, повісті про Гриця Мамая зацікавлять не тільки дітей та підлітків, а і їхніх батьків.
Дитяча, 10+
25.09 13:00 SPALAH
Презентація книжки Івана Андрусяка «Нечиста сила та інші капосні історії»
Навіщо потрібні «погані слова»? Як можна і як не можна карати дитину за скоєну шкоду? Чи був юний Тарас Шевченко чемним хлопчиком, — а чи, може, геніальним розбишакою? Чому з Григорієм Сковородою спілкуватися страшно, а з художником-партизаном Нілом Хасевичем — ні? Яким би був чи була ти, якби довелося жити не в наш час, а п'ятдесят, сто, двісті років тому?

Це книжка для молодших підлітків, 10+, які полюбляють короткі влучні пригодницькі твори як на сучасні, так і на історичні теми; а також для батьків, які прагнуть, щоб їхні діти росли свідомими й мислячими особистостями.
26.09 13:00 Бібліотека Короленка
Презентація книжки Володимира Арєнєва «Скарбничка історій, або Чарівні формули оповідача». Модератор: Сергій Легеза
Володимир Арєнєв — знаний автор чималої кількості фантастичних книжок, зокрема підліткових. На фестивалі презентує нову сюжетну повість, яка містить нон-фікш вставки про те, як вигадувати історії та складати сюжетні пазли. 

Це історія про сучасну дівчинку Урсулу, яка необачно дає обіцянку допомогти дивному хлопчику. Хлопчик цей — зачарований, і аби зняти закляття, вона має розповісти історію, що його здивує. От тільки є одне «але»: цей хлопчик — джин, якому кілька тисяч років, і весь цей час він читав, а віднедавна ще й дивився фільми, тож здивувати його дуже складно!
Підліткова, 11+
26.09 13:00 SPALAH
Презентація антиностальгійної книжки Петра Яценка «Союз Радянських Речей». Модераторка: Анастасія Левкова
Що сучасні підлітки знають про пізньорадянське дитинство своїх батьків? Переважно нічого. Тоді все було таким інакшим і навіть моторошним: очікування на ядерну війну, пропаганда, дефіцит, дивні побутові предмети. Однак по бабусиних антресолях досі зберігаються купи радянських речей, а речі чудово оповідають історії. Як і батьки — якщо гарненько розпитати. 
Розмова з автором про книжку, яка увійшла до різноманітних рейтингів і яку обговорюють топ-блогери.
26.09 15:00 Бібліотека Короленка
Цікаво про українську. Презентація нон-фікшн-книжки Анастасії Левової «Спільна мова. Як народжуються і живуть слова».
Модераторка: Анастасія Євдокимова
Ця книжка — весела й невимушена розмова про інструменти, якими послуговуємося щодня — про слова. Знаєте, що таке парадичка, бергонья чи оздобня? Якими словами найкраще показати свою приязнь, а якими можна ранити; що недоречно вживати в офіційній розмові та чим різниться мова різних регіонів, — у книжці зібрані чимало мовних відкриттів та порад. Курйози, каламбури, кумедні ситуації, пов'язані з недоречним використанням слів — тут описані не нудні правила, а живий мінливий процес. Авторка розповідає про мовне розмаїття так цікаво і з такою любов'ю, аж починаєш відчувати, як мова витанцьовує на твоєму язику.
Підліткова, 12+
24.09 17:00 Бібліотека Короленка
Презентація серії «заклятих» книжок Володимира Арєнєва: «Заклятий скарб» і «Заклятий меч»
 Модераторка: Леся Воронина
Скарби зазвичай шукають. Інколи за них ладні заплатити влас­ним життям, частіше — життям когось іншого. А от Андрієві Ярчуку, козаку-характернику, його життя колись подарували, тож тепер він змушений віддячувати благодійникові. І для цього треба скарб заховати, але не просто заховати, а заклясти так, як уміє тільки Андрій. Але ж — ви пам’ятаєте? — скарби зазвичай шукають. Цей шукають теж. І ціну за нього ладні заплатити чималу. Щонай­менше — Андрієвим життям...
Повісті-фантазії відомого українського письменника Володимира Аре­нєва із серії «заклятих» книжок  не залишать байдужими ні школярів, ні школярок, ані їхніх батьків.
24.09 16:00 Бібліотека Короленка
Як розпочати вести свій блог та що для цього потрібно? Як захопити інших до читання? Майстер-клас від юної букблогерки Анни Полегенько
Анна Полегенько розповість вам про свою історію любові до читання, а також корисні поради для ведення блогу. З чого починати? Де брати натхнення? На що звернути увагу під час написання відгуку? Як робити красиві фото?
На всі ці питання ви знайдете відповідь  під кінець зможете взяти участь у майстер-класі з написання відгуку
Підліткова, 13+
Спеціальна підлітква програма Teens 13+ від учасниць підліткової редакції Teenside онлайн-видання «Букмоль»
Спеціальна підлітква програма Teens 13+ від учасниць підліткової редакції Teenside онлайн-видання «Букмоль» Влади Антипенко, Юлії Мурашової та Катерини Кіщинської передбачає три практичні майстер-класи, які дозволять зробити перші кроки у створенні власного подкасту, критичної рецензії чи художнього тексту. У програмі:
  • 25.09 16:00 Бібліотека Короленка
Як створити свій подкаст. Підліткові подкасти із вигаданими історіями про письменників;
  • 25.09 17:00 Бібліотека Короленка
Побороти білий аркуш: письменницький майстер-клас для підлітків від організаторів конкурсу #безпробілів;
  • 26.09 14:00 Бібліотека Короленка
Як писати про написане: майстер-клас зі створення рецензій для підлітків.
Підліткова, 14+
25.09 14:00 Бібліотека Короленка
Презентація підліткової книжки Тетяни Рубан «На північ від кордону»
Ната прагне малювати, але мама заповзялася зробити з неї гімнастку. Лалі намагається помститися татові за розлучення з її мамою і створення нової сім’ї. Серго перебирає на себе турботи про родину після того, як його тато йде в партизани захищати рідну країну від ворога. Троє підлітків, три історії, три долі, що перетинаються на кордоні, якого не повинно бути. Кордоні, який постав після «п’ятиденної війни» 2008 року — коли в маленьке грузинське містечко, де зустрічаються наші герої, прийшли свавільні російські агресори-«миротворці»... 
Підліткова, 15+
25.09 16:00 Вулична сцена у Театральному сквері
Розмова про підліткову літературу: булінг, харасмент, перший секс – чи можна про це писати? За книжками Ольги Купріян («Солоні поцілунки», «Щоденник Лоли»), Тетяни Рубан («Фізик») та Анастасії Мельниченко («А тепер усе інакше»)
Сучасна підліткова література досить відкрита, зачіпає дедалі більше гострих тем, актуальних для перехідного віку. Наскільки далеко автор чи авторка може зайти у розкритті таких тем? Який віковий ценз для згадок про секс у підлітковій повісті? Натуралізм чи натяки у описі складних досвідів: що виправданіше? Чи зосередження на булінгу, харасменті або ранній вагітності у книжці справді може когось застерегти від помилок? Про ці та інші питання подискутують авторки підліткових книжок.