Відомі Культурні столиці Європи

Культурна столиця — статус, який Європейський Союз надає містам на один рік. У 1985 з ініціативи міністерки культури Меліни Меркурі Афіни стали першим містом, що здобуло таке звання.
Статус Культурна столиця не означає, що місто вже є осередком культури країни. Скоріше це робота на перспективу: за рік переможець має втілити подані на конкурс проєкти і продемонструвати свій культурний потенціал

Статус Культурної столиці допомагає місту змінити імідж, стати більш видимим на карті країни та створити нові символи.
Ось декілька прикладів, якими були європейські міста до і після програми:
Ґрац, Австрія, 2003 рік
Титул культурної столиці для Ґраца став можливістю вийти з тіні Відня та Зальцбурга. Протягом року в місті з’явились знакові локації: центр сучасного мистецтва Кунстхаус та штучний 170-тонний плавучий острів, що ніби поєднує береги річки Мур.
Марсель, Франція, 2013 рік
Монс, Бельгія, 2015 рік
Одне з найстаріших міст країни Марсель славилось пляжами, кухнею і високим рівнем злочинності, та аж ніяк не культурним життям. Отримавши статус Культурної столиці, Марсель залучив рекордну кількість туристів — 11 млн відвідувачів на рік.
Кожен євро, інвестований Монс як Культурну столицю Європи, приніс 6 євро до місцевого бюджету. Як їм це вдалося? Місто 8 років готувалося до здобуття цього статусу і залучило всі активні громади до створення потужних культурних проєктів: від виставок сучасного мистецтва до стартап-осередків.
Культурна столиця
в Україні
У 2019 році Український культурний фонд запустив програму «Культурні столиці України», що має розвивати культурне життя на локальному рівні. Відтепер щороку на мапі України виникатимуть два міста — зі статусами Велика культурна столиця (понад 100 тисяч мешканців) та Мала культурна столиця (менш ніж 100 тисяч).

Маріуполь — Велика культурна столиця України 2021

Маріуполь — Світ

Потужні мистецькі проєкти із залученням команд із різних країн розкажуть про Велику культурну столицю на весь світ. А мультинаціональність міста цьому тільки сприятиме.
Як це сталося?
Маріуполь подав
на конкурс від Українського культурного фонду 11 культурних проєктів і виграв його
зі стратегією «Діалог».

Теперішнє — Минуле

Маріуполю не треба ставати культурним містом, він вже давно є ним. Час згадати видатних митців, що народилися тут, час відновити напівзруйновані пам'ятки, час поговорити з минулим і дати йому нове життя зараз.

Маріуполь — Україна

Як не крути, більшість українців сприймають Маріуполь як промислове місто на краю землі, де із цікавинок лише два заводи. Це не так, і пора показати всій країні новий образ Маріуполя — творче місто біля теплого Азовського моря

Маріуполь — Маріупольці

Місто біля моря приховує такі скарби, про які часто не здогадуються навіть його мешканці. Завдяки проєктам в рамках Культурної столиці України Маріуполь поговорить із містянами і у відповідь почує тільки їхнє «ВАУ!».

Шукайте Маріуполь у соцмережах:
© Усі права захищенні. Велика культурна столиця України 2021
Розроблено ККП m.EHUB