Унікальна гранд-подія «Дорога додому» від режисера Влада Троїцького буде реалізована 28 травня 2021 на трасі Н20 Маріуполь - Донецьк.
Спеціальна подія «Дорога додому»

Подія буде створена спеціально для Маріуполя, її тривалість 1 година і повторюватись вона більше ніколи не буде.
Спец-подія є рефлексією на актуальну сьогодні тему для України, особливо Східного регіону. Проте акцентом є не тема війни і болю, а тема миру: того що нас всіх об’єднує, що дає нам надію - спільна побудова дому і розвитку світлого майбутнього, спільних мрій та початок творення сучасної, нової міфології. В проекті будуть задіяні як маріупольські, так і актори з інших українських міст, перформери та музиканти.
Мистецькі елементи
Під час спец-події будуть поєднуватись наступні мистецькі елементи:
Музичний виступ етно-хаос гурту DakhaBrakha

Масштабна металева інсталяція
на мосту «Дерево життя»

Візуальний відео-арт на елементи (поверхню) мосту та полотна
Димові просторові візуальні ефекти

Театрально-перформативний супровід

Все це поєднується в єдиний унікальний мультидисциплінарний проект, що відбуватиметься на одній дорозі – перспективі у майбутнє.

Металева інсталяція «Дерево життя»
Металева інсталяція «Дерево життя» буде знаходитись зверху посередині мосту, загальні розміри інсталяції: висота - 8 метрів верхньої частини та 6 метрів нижньої частини, ширина - 4-6 метрів. Інсталяція буде створена із металу із захисним шаром порошкової фарби.

Інсталяція матиме противандальні укріплення та залишиться на мосту після перформансу. Кінетична інсталяція у вигляді дерева з корінням, закріплена посеред мосту таким чином, що верхня частина розташовується на поверхні, а нижня - "коріння" - знаходиться під мостом, складаючи враження проростання поверхні моста наскрізь, і утворюючи цілісну композицію для глядачів, що рухаються трасою.

Авторство та створення інсталяції: Дмитро Костюминський, Олексій Нужний

Перформативний супровід
Перформативний супровід: протягом всієї події під мостом та на мосту буде відбуватися поставлений Владиславом Троїцьким перформативно-театральний акт, що відображатиме тему побудови спільного дому, майбутнього, перетину шляхів й людських життів.
Основним простором події буде старий міст
Основним простором події буде старий міст (30 км від Маріуполя у сторону Волновахи).

Глядачі події розташовуватимуться перед мостом на зеленій зоні на безпечній відстані, а також достатній для перегляду. Всі глядачі розташовуватимуться згідно актуальних на момент проведення події карантинних обмежень.

Cпецподія “Дорога додому” реалізується командою ГОГОЛЬFest

Реалізується в рамках проєкту культурно-мистецьких ініціатив "Діалог мовою мистецтва" за підтримки Українського культурного фонду

Діалог мовою мистецтва